1
Úvod Akce Akce neziskovek Zážitkový pobyt pro rodiny s dětmi s handicapem III.
21. října 2022

Zážitkový pobyt pro rodiny s dětmi s handicapem III.

Ve dnech 29. 9. 2022 - 2. 10. 2022 uspořádalo Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. v pořadí třetí zážitkový pobyt pro rodiny s dětmi s handicapem. Prodlouženého víkendu v nádherném prostředí areálu Černá Voda a okolí v Orlických horách se zúčastnilo 31 účastníků.

Rodiny s dětmi s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením i s autismem absolvovaly nejrůznější aktivity: jízdy na speciálních buginách a vozítkách pro děti i dospělé s handicapem Cimgo, které jsou určeny k outdoorovému sjezdu. Účastníci pobytu si dále vyzkoušeli lukostřelbu, specifickou sportovního aktivitu Hobby horsing či Downhill, jízdu na čtyřkolkách i koloběžkách. V ateliéru Zvonaře a hrnčířky v Deštném v Orlických horách si členové rodin mohli zhotovit originální hrníčky. Součástí pobytu byly také výlety po okolí, například na Velkou Deštnou nebo prohlídky neratovského kostela. Večery byly zakončeny společným posezením s kytarou u ohně.

Všechny aktivity si mohly děti i letos zaznamenat do zážitkových deníků, které pro ně poradkyně rané péče připravily. Na závěr pobytu děti získaly diplom za zdolání Orlických hor a pravou perníkovou medaili.

Akci podpořila Nadace Lenky a Romana Šmidberských a Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou.  

Děkujeme všem, kteří pomohli zrealizovat tento nevšední projekt.

Mgr. Blanka Brandová


Načítám…

Portál zřizuje

KONEP

Za podpory

Pardubický kraj

Grantový diář

Grantový diář

Donátoři Burzy filantropie