1
Úvod Akce Akce neziskovek Výzva v oblasti sociálních inovací
5. leden 2018

Výzva v oblasti sociálních inovací

Cílem je zvýšit kvalitu a kvantitu využívání sociálních inovací a mezinárodní spolupráce v tematických oblastech.

Ve výzvě 82 se hledají projekty, které řeší přetrvávající nebo hrozící společenské problémy, které se doposud v České republice nepodařilo vyřešit. Jedná se o podporu při navrhování, rozvíjení, ověřování a prosazování nových přístupů k řešení těchto problémů. Důraz je kladen na:

  • Partnerství a tvorbu řešení v úzké spolupráci s relevantními aktéryAť už se jedná o veřejnou správu nebo cílovou skupinu, pro kterou řešení připravujete, je důležité, aby byli vašimi plnohodnotnými partnery a aby se na vývoji řešení podíleli.
  • Evaluaci. Je třeba, abyste věrohodně ověřili a prokázali, zda Vaše řešení funguje či nefunguje a za jakých podmínek. V této výzvě klademe na evaluaci vysoké nároky. Cílem evaluace projektu je kauzální ověření dopadu intervence na cílovou skupinu.
  • Advokační práci. Prosazování nových řešení není jednoduché. Kromě toho, že by Vám k prosazení mělo napomoci dobré ověření fungování a spolupráce s klíčovými aktéry, chceme, aby jste na možnost dalšího využití řešení mysleli po celou dobu projektu. Podporujeme a vyžadujeme promyšlenou advokační práci. 

Další informace na stránkách Evropského sociálního fondu v ČR.


Načítám…

Portál zřizuje

KONEP

Za podpory

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie