1
Úvod Akce Akce neziskovek Projekty na podporu demokracie a občanských práv mají zelenou
14. května 2018

Projekty na podporu demokracie a občanských práv mají zelenou

Cílem programu je podpořit projekty, které usilují o otevřenou a demokratickou společnost v České republice.

My v nadaci věříme ve vysoký potenciál sociálního podnikání a jeho roli při prosazování sociálních změn. Osobně se domnívám, že toto je oblast, kterou nemůžeme zanedbávat, pokud chceme zůstat významným aktérem v oblasti podpory demokracie. Je zřejmé, že nejsme jediní ani první, kdo se rozhodli podpořit projekty z této oblasti, ale pro nás jako nadaci jde o nové pole a vzrušující úsilí. Tento program jsme sestavili společně se sítí Impact Hub a v těsné konzultaci s cílovou skupinou, tak abychom zajistili skutečné uspokojení potřeb týmů, které chceme podpořit nabídkou naší laboratoře EVZ Lab for Civil Society. Doufáme, že prostřednictvím tohoto programu posílíme naše aktivity, zejména ve střední a východní Evropě, a budeme schopni rozšířit naši cílovou skupinu na mladé, digitálně zdatné lidi, kteří mohou využít podpory naší nadace”, říká Andreas Eberhardt, ředitel Nadace EVZ Stiftung.

Přihlášky do programu EVZ Lab for Civil Society jsou otevřené do 31. května 2018 a hlásit se mohou organizace a týmy, jejichž projekty splňují 3 základní podmínky: prospěšnost - přihlášený projekt má pozitivní vliv na rozvoj demokracie a občanské společnosti v ČR, růst - tým má potenciál a chuť růst na regionální nebo celorepublikovou úroveň, inovativnost - projekt má zahrnovat inovativní, ideálně technologické, řešení, které přináší kvalitativní a/nebo kvantitativní zlepšení oproti stávajícímu stavu.

Z přihlášených projektů bude v průběhu června vybráno 10 týmů, které nastoupí do čtyřměsíční akcelerační fáze, kde získají podporu mentora a řady expertů. Součástí programu jsou také tematicky zaměřené workshopy, individuální konzultace, a propojení na klíčové kontakty pro rozvoj projektu.

Věříme, že má smysl podpořit projekty, jejichž cílem je rozvoj občanské angažovanosti a podpora demokracie. Na míru šitá podpora jim pak umožní pracovat efektivněji, s větším dopadem i s ambicí finanční udržitelnosti,” říká Karla Štěpánková, manažerka programu EVZ Lab for Civil Society.

Více informací o programu najdete na www.evzlab.org

Jana Olejníková


Načítám…

Portál zřizuje

KONEP

Za podpory

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie