1
Úvod Akce Akce neziskovek I tělesně handicapovaní se mohou zapojit do outdoorových aktivit
12. března 2018

I tělesně handicapovaní se mohou zapojit do outdoorových aktivit

Čeští Přátelé přírody jsou partnery v mezinárodním projektu „Naturefriends‘ Sports for All“, kterého se účastní jednak několik organizací Přátel přírody z různých zemí (Belgie, Itálie, Rakousko, Rumunsko), jednak rakouské organizace sdružující zdravotně postižené či pracující s nimi.

Nyní mezi členy a příznivci našeho spolku hledáme několik duchem mladých:-), nadějných:-) a anglicky hovořících:-) zájemců o účast na dvou zajímavých seminářích týkajících se možnosti zapojování lidí s fyzickým hendikepem do aktivit Přátel přírody (resp. jim podobných organizací).

Semináře budou vedeny v angličtině a budou zaměřeny na cíl projektu, kterým je: "to motivate Naturefriends groups to open their existing sports activities for people with disabilities and/or to design new activities accessible for all people; to combine experience from Naturefriends and experts." Podrobný popis projektu naleznete v přiloženém dokumentu na konci článku. 

Co by vás to stálo? Jen volný čas, protože cesta, ubytování a strava budou placeny z projektu. Na oplátku byste se podíleli na zorganizování víkendového semináře v Česku, na němž byste českým kolegům předali získané zkušenosti. To je fér, ne?

Termíny seminářů:

  • 28.-29. 4. Rakousko/Vídeň - už potvrzeno, téma Accessible Hiking
  • říjen (zatím v jednání, asi první půlka), asi Belgie, téma Accessible Climbing

V případě zájmu se projektu zúčastnit kontaktujte níže uvedenou osobu, míst je omezený počet.

JUDr. Hynek Pečinka hynek@pratele-prirody.cz
předseda
 
Přátelé přírody z. s. / Friends of Nature Czechia 
Senovážné nám. 24, CZ 110 00 Praha 1 
T: +420 602 431 149 
W: www.pratele-prirody.cz

F: www.facebook.com/prateleprirodycr


Načítám…

Portál zřizuje

KONEP

Za podpory

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie