1
Úvod Akce Akce neziskovek DOBROVOLNÍCI HNUTÍ BRONTOSAURUS Z CELÉ REPUBLIKY POMÁHALI V NAŠEM KRAJI NEJEN V OCHRANĚ PŘÍRODY, ALE I NA HRADĚ
2. října 2018

DOBROVOLNÍCI HNUTÍ BRONTOSAURUS Z CELÉ REPUBLIKY POMÁHALI V NAŠEM KRAJI NEJEN V OCHRANĚ PŘÍRODY, ALE I NA HRADĚ

Druhý den účastníci víkendovky s názvem Trochu jinak, pomáhali na loukách u Pařížova a v přírodním parku Doubrava při údržbě zídek pro ještěrky a tůní pro obojživelníky. Srpnová víkendovka v „Kraji lomů”, se uskutečnila v Prosetíně na Skutečsku a zde dobrovolníci pracovali na managementu pcháčovo–úpolínové louky a jejího okolí. Sledovali také různé druhy motýlů, především modrásků, kteří sáli nektar třeba na planě rostoucím krvavci totenu a kypreji. Součástí akce bylo také koupání, vycházka místní Žulovou stezkou, pozorování hvězd i planet dalekohledem s dalším z organizátorů Pepou, kdy byl vidět Saturn s prstencem a červený Mars. A nakonec nemohl chybět večerní táborák s buřty.

Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří na Chrudimsko přijeli a pomohli naplňovat projekty Hnutí Brontosaurus, Akce příroda a Akce památky, které probíhají v průběhu celého roku. Jsou určeny široké veřejnosti a umí spojit užitečnou práci se zážitky.

Za podporu děkujeme Ministerstvu životního prostředí a Pardubickému kraji.

Pozn. Mezi zakladateli této celorepublikově známé organizace byli například bratři Jiří a Vladimír Jiránkové, které oslovil známý žurnalista Josef Velek z časopisu Mladý svět. Malíř Vladimír Jiránek, který ztvárnil např. postavičky BOB a BOBEK, nakreslil logo Brontosaura, jehož podobu známe dodnes. Více z historie se můžete dozvědět v rozhovoru s Jiřím, zde: www.brontosaurus.cz/aktuality/355-nas-brontosaurus-drzel-v-puse-ctyrlistek-rozhovor-sjirim-jirankem-ke-40-letum-hnuti.


Načítám…

Portál zřizuje

KONEP

Za podpory

Pardubický kraj

Grantový diář

Grantový diář

Donátoři Burzy filantropie