1
Úvod Akce Akce neziskovek DEN LIDÍ SE SRDCEM NA DLANI, TO JE GALAVEČER
24. listopadu 2017

DEN LIDÍ SE SRDCEM NA DLANI, TO JE GALAVEČER

Pro osobní poděkování si přijdou osoby pomáhající potřebným a společnosti. Akce odstartuje v 18:00 v Kongresovém centru Paláce Pardubice. Večerem provede oblíbená moderátorka Jolana Voldánová. Těšit se můžete na pěvecké vystoupení muzikálové zpěvačky Hudebního divadla Karlín Kateřiny Sedlákové.

Galavečer pravidelně pořádá sdružení neziskových organizací Koalice nevládek Pardubicka, z. s. (KONEP), Pardubický kraj, Europe Direct a Rytmus Východní Čechy, o. p. s. 

„Tento rok se sešlo 116 nominací. Při jejich čtení vám dojde, že pro všechny nominované je pomoc druhým posláním a kořením života. Mezi dobrovolníky je i řada lidí s handicapem. Všichni nominovaní obdrží děkovný list jako formu poděkování. Vždyť dobrovolníci, neziskovky a odpovědné firmy si právem zaslouží náš obdiv, neboť dělají svět kolem nás lepším místem,“ dodává ke Galavečeru Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

I v tomto roce bude oceněno 10 dobrovolníků, neziskovek a firem za svou výjimečnou společenskou činnost. Dále bude uděleno 10 speciálních cen členů komise. Kromě dobrovolníků čeká speciální cena na dvě společensky odpovědné firmy, z nichž jedna se účastní Burzy filantropie ve 4 krajích České republiky. Mezi členy zasedl například radní Pardubického kraje Pavel Šotola, náměstek primátora města Pardubice Jakub Rychtecký či ředitelka Krajské hospodářské komory Eva Malinová.

Galavečer je třešničkou na dortu dalšího úspěšného roku, plného pomoci a obětavosti. Slouží k vyjádření díků všem, kteří chtějí nezištně pomáhat druhým. „Práce neziskových organizací nebývá doceněna, stejně jako štědrost jednotlivých donátorů ze soukromých firem. Pak tu jsou také dobrovolníci, kteří svojí pomocí nezištně věnují kus svého srdce. Tito všichni svojí energií burcují okolí a vytvářejí tak občanskou společnost, založenou na vzájemné solidaritě," přibližuje myšlenku Galavečera 1. místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, která je i zároveň místopředsedkyní pořádající Koalice nevládek Pardubicka.

Ocenění ve všech třech kategoriích si převezmou cenu „Srdce na dlani“. Tu pravidelně zhotovuje ve svých dílnách obecně prospěšná společnost CEDR Pardubice. Ocenění dobrovolníci se mohou těšit i na speciální odměnu, kterou jim bude výlet do sídla Senátu Parlamentu ČR, kam je osobně pozve senátorka Miluše Horská.


Načítám…

Portál zřizuje

KONEP

Za podpory

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie