Úvod Akce Akce neziskovek Brontosauři na úpolinové louce v Prosetíně
8. srpna 2018

Brontosauři na úpolinové louce v Prosetíně

MÍSTO KONÁNÍ:

DOPRAVA DO PROSETÍNA A ZPĚT 

O víkendu je možná po celý den, příjezd od Pardubic a Chrudimě nejdříve v 8:27, odjezd posledního vlaku na Chrudim a Pardubice je dle víkendového jízdního řádu ve 21:45. Možnost uhrazení jízdenek. Zaparkovat nedaleko louky je možnost také.

PROGRAM:

  • 18. srpna - příchod kdykoliv během dne a také dle počasí. Mohou dorazit všichni, kdo chtějí pomoci s přípravou lokalitu na úpolínové louce a bývalém rybníku s Tiborem Schwartzem a Josefem Vozankou. Možnost přespání ve stanech, k dispozici místo ve třech stanech nebo, po domluvě s Martinem, také v chatě nacházející se přímo na lokalitě (spacák s sebou -  jeden na zapůjčení). Pokud vyjde počasí, večer je možnost pozorování hvězdné oblohy s Pepou Vozankou.
  • 19. srpna - oficiální zahájení akce od 8.21 hod. (příjezd vlaku)
  • Jídlo a pití je zajištěno, předem nahlásit, kdo upřednostňuje stravu vegetariánskou, bezlepkovou apod. V případě příjezdu v sobotu, zda máte zájem o stan nebo chatu. Je možnost se jít vykoupat do blízkého kaňonu a nebo ostatních lomů kolem Prosetína, který jich skýtá několik, součástí akce bude dobrovolnická pomoc s hrabáním a odnosem biomasy v plachtě s kvalitním nářadím. 

KONTAKTY:

Budeme rádi, když nám dáte vědět, zda budete mít zájem, či kdy můžete. Děkujeme. V případě nenajití místa budeme na telefonech.

  • Josef Vozanka 775 353 901, Tibor Schwartz 777 897 403 - sobota a neděle.
  • Silvie Vacková 606 576 513 - pouze neděle.

Silvie, Tibor a Pepa

  1. https://www.geocaching.com/geocache/GC1BBWX_lomy-skutecska-v-prosetin?guid=dcfa0bc5-cef2-46f1-b08e-5cd12da0b06f
  2. https://regiony.rozhlas.cz/zulova-stezka-u-skutce-na-pardubicku-vede-kolem-zatopenych-lomu-7441679

Načítám…

Portál zřizuje

KONEP

Za podpory

Pardubický kraj

Donátoři Burzy filantropie